Biegamy i pomagamy

Okres od: 2017-10-13

do: 2017-10-22

Z okazji Dnia Dawcy Szpiku biegniemy dla "Drużyny Szpiku".

Drużyna Szpiku to inicjatywa promowana przez Fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku” założonej w celu niesienia pomocy osobom potrzebującym przeszczepu szpiku kostnego do walki z zagrażającymi życiu i zdrowiu nowotworami, zwłaszcza nowotworami krwi. Celem Fundacji jest pozyskiwanie jak najszerszego grona dawców szpiku oraz propagowanie wiedzy dotyczącej tej dziedziny transplantologii oraz związanych z nią instytucji. 

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep dla innych bieganie maratonów w czerwonych koszulkach czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach. A dla artystów charytatywny udział w kampaniach społecznych. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie. W szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Drużynę współtworzą także sportowcy amatorzy: biegacze, kolarze, piłkarze, pasjonaci nordic walking i innych dyscyplin.

Okres od: 2017-10-15

do: 2017-10-15

Schronisko "Na Paluchu" to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym domem a drugim domem. Przez ten okres przez Schronisko przewinęło się ponad 50 tys. zwierząt. Zwierząt bezdomnych które z różnych przyczyn straciły swój dom lub były niechciane. W najtrudniejszym dla nas okresie (lata 2010-2011) w Schronisku przebywało na co dzień 2400 zwierząt. Budżet Schroniska na 2016 rok wynosi 8.500.000zł.

Nieocenioną pomocą dla naszych podopiecznych jest również wsparcie finansowe jakie otrzymujemy od społeczeństwa, oraz dary rzeczowe.

Do wyboru bieg realny lub virtualny.